Menu Region

Rozpoczęło się spotkanie Donalda Tuska i Jarosława...

Rozpoczęło się spotkanie Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Kancelarii Premiera rozpoczęło się spotkanie premiera Donalda Tuska z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim.
Główny temat spotkania to znalezienie rozwiązań, które zminimalizują wpływ zawirowań w światowych gospodarkach na Polskę. Wiąże się z tym też wejście naszego kraju do strefy euro. Zdaniem strony rządowej, jasna deklaracja rządu, koalicji i opozycji co do szybkiego przyjęcia unijnej waluty może pomóc w ustabilizowaniu złotego, który ostatnio mocno traci na wartości. PiS jednak cały czas przekonuje, że z tą decyzją nie należy się spieszyć.


Kolejnym ważnym tematem spotkania szefa rządu i szefa PiS będzie pakiet ustaw zdrowotnych. Rząd twierdzi, że to dobre rozwiązania, PiS obawia się natomiast prywatyzacji szpitali. Dlatego też partia Jarosława Kaczyńskiego chce, by w tej sprawie odbyło się referendum.

Prawo i Sprawiedliwość od kilku tygodni apeluje do rządu o podjęcie rozmów na temat ponadpartyjnego "Porozumienia dla gospodarki". Według PiS, rozmowy powinny dotyczyć między innymi przyszłorocznego budżetu, bezpieczeństwa rynku finansowego, priorytetów polityki monetarnej, wpływów z prywatyzacji, realizacji projektów modernizacyjnych i umowy społecznej na "trudne czasy".

Donald Tusk zapowiedział, że przedstawi prezesowi PiS kilka prostych dróg, które jego zdaniem mogą uchronić Polskę przed skutkami kryzysu finansowego. Wymienił wśród nich zwiększony nadzór nad finansami państwa, większą dyscyplinę finansową, a szczególnie budżetową, propozycje rządu dotyczące systemu emerytalnego i ułatwienia dla przedsiębiorców.

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński mają też rozmawiać o możliwych do przeprowadzenia zmianach w konstytucji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się