Menu Region

Horst Seehofer nowym premierem Bawarii

Horst Seehofer nowym premierem Bawarii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Nowym premierem Bawarii będzie Horst Seehofer. W głosowaniu w krajowym parlamencie w Monachium Seehofer otrzymał 104 ze 184 głosów.
Dotychczasowy minister rolnictwa Niemiec stanie na czele rządu złożonego chadeków z CSU i liberałów z FDP. Będzie to pierwszy od prawie pół wieku koalicyjny gabinet, który będzie rządzić Bawarią. CSU, która poniosła dotkliwe straty we wrześniowych wyborach do landtagu, po raz pierwszy niemal od pół wieku była zmuszona podzielić się władzą.

Horst Seehofer przystąpi teraz do tworzenia rządu. Jak zapowiedział, decyzji personalnych nie należy się spodziewać wcześniej niż w czwartek. Nie wiadomo też na razie, kto zastąpi polityka CSU na stanowisku federalnego ministra rolnictwa.

59-letni Seehofer, który był wcześniej również ministrem zdrowia w rządzie Helmuta Kohla, został w sobotę wybrany na nowego szefa CSU. W ocenie komentatorów, jest jedynym politykiem zdolnym wyprowadzić bawarską chadecję z kryzysu i przywrócić jej dawne poparcie w sondażach. Seehofer przejął schedę po przewodniczącym partii Huberze i premierze Bawarii Becksteinie, którzy ustąpili z powodu złego wyniku CSU w wyborach do parlamentu krajowego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się