Menu Region

Polski Związek Piłki Nożnej spłacił dług

Polski Związek Piłki Nożnej spłacił dług

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Polski Związek Piłki Nożnej zwrócił fiskusowi 8 milionów 800 tysięcy złotych. Poinformował o tym na konferencji prasowej tymczasowy wiceprezes Związku, Eugeniusz Kolator.
Eugeniusz Kolator zdementował pojawiające się wcześniej informacje na temat kwoty ponad 18 milionów złotych, jakie PZPN miał być winny Urzędowi Skarbowemu. Podkreślił, że zablokowano nie konta Związku, ale kwotę, do której fiskus zgłaszał. Kolator dodał, że należna kwota została zwrócona. Wiceprezes podkreślił, że Polski Związek Piłki Nożnej nie stracił płynności finansowej i nadal może pełnić swe zadania. Kolator wyraził oburzenie w związku z nagłośnieniem przez media sprawy należności, jakie PZPN był winny Urzędowi Skarbowemu.

Urząd Skarbowy zablokował środki na koncie PZPN. Rzeczniczka Izby Skarbowej w Warszawie, Agnieszka Żukowska powiedziała, że zajęto kwotę mniejszą niż 9 milionów złotych. Podkreśliła, że nie ma to nic wspólnego z czwartkowym zjazdem wyborczym PZPN.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się