Menu Region

W marketingu płacą najlepiej

W marketingu płacą najlepiej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Bogumiła Hrapkowicz

Prześlij Drukuj
Marketing, finanse i informatyka - w tych trzech pionach średnia płaca całkowita jest największa, przy czym w pierwszych dwóch przekracza 8 tys. zł.
Najmniej zarabiają pracownicy działów obsługi klienta, logistyki oraz produkcji. Badanie przeprowadzone przez Advisory Group TEST Human Resources pokazuje, że niezależnie od własności kapitału marketing jest najlepiej opłacanym działem w firmach. Większe zarobki oferowane są w firmach z kapitałem zagranicznym, gdzie oscylują na poziomie niemal 9,4 tys. zł, podczas gdy w firmach polskich - 7 350 zł.

Na trzecim miejscu plasuje się dział finansów, a dalej: informatyka, HR, zakupy, inżynieria, sprzedaż, rozwój, jakość oraz administracja. Na przeciwnym biegunie są: księgowość, obsługa klienta, logistyka oraz produkcja.

Podobny ranking można stworzyć w oparciu o trzy różne sektory: handel, produkcja i usługi. W handlu najlepiej opłacanym działem jest rozwój, a tuż za nim - finanse oraz marketing. W produkcji - marketing, finanse oraz informatyka. Zaś w usługach - marketing, rozwój i finanse.

Ciekawie wygląda zestawienie najlepiej opłacanych pionów ze względu na poziom zaszeregowania pracownika. Na stanowiskach dyrektorskich najcięższe portfele mają osoby odpowiedzialne za działy: informatyki oraz administracji (ponad 20 tys. zł).

Najsłabiej w tym zestawieniu wypadają dyrektorzy działów rozwoju i jakości (mniej niż 12 tys. zł).
Kierownicze stanowisko najbardziej opłaca się zajmować w dziale finansów (ponad 10 tys. zł), a najmniej - księgowości (poniżej 7 tys. zł).

Z kolei w przypadku pracowników samodzielnych najbardziej dochodowa jest sprzedaż oraz marketing (ponad 4,8 tys. zł), a najmniej obsługa klienta oraz księgowość.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się