Menu Region

Służewiec jest piękniejszy niż tory w Anglii

Służewiec jest piękniejszy niż tory w Anglii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Robert Zieliński

Prześlij Drukuj
Z Frederikiem Tylickim, niemieckim jeźdźcem z polskimi korzeniami, który przyjechał z Anglii, by wystartować w Wielkiej Warszawskiej, rozmawia Robert Zieliński.
Twój ojciec Andrzej Tylicki był czempionem dżokejów w Polsce, Austrii i Niemczech. Ty zaczynałeś karierę w Irlandii, teraz mieszkasz w Anglii. Kim się czujesz?

Europejczykiem. Obywatelem świata, jak się modnie mówi. A tak serio, to mam w sobie polską krew, więc gdzieś w sercu czuję się trochę Polakiem. Jednak po polsku znam ledwie kilka słów, podobnie jak moja mama (z pochodzenia Polka) urodziłem się w Niemczech, w Kolonii, tam się wychowałem, mam niemiecki paszport. Zatem jestem Niemcem.

30 lat temu Wielką Warszawską wygrał na Pawimencie Twój ojciec. Dlaczego na Kornelu nie udało się tego powtórzyć? Zająłeś dopiero 11. miejsce.

Kornel to naprawdę dobry koń, ale w wyścigu okazało się, że ma kłopoty z oddechem. Jest chory, musi szybko trafić do szpitala.

W Anglii "Guardian" uznał Ciebie za odkrycie sezonu. Wygrałeś od czerwca do września 23 gonitwy. Masz znakomity procent zwycięstw i miejsc w czołowej trójce, a na Służewcu we wszystkich wyścigach byłeś dość daleko. Dlaczego?

Trafiłem po prostu na konie, które miały słabszy dzień. Naprawdę niewiele mogłem zrobić. Jednak mam dopiero 22 lata, sukcesy przede mną. Jeszcze wrócę na Służewiec, może na Derby w 2009 roku.

Jak oceniasz dżokejów na Służewcu w porównaniu z tymi w Anglii?

Są nieźli. To nie kurtuazja. Tylko że większość to Rosjanie albo goście z Francji czy Szwecji. Dlaczego macie tak mało polskich dżokejów? Z Polaków zaimponował mi techniką Piotr Piątkowski, dobrze jeździ też Piotr Krowicki.

1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się