Menu Region

Kownacki: Wprowadzanie euro jest pomysłem co "najmniej...

Kownacki: Wprowadzanie euro jest pomysłem co "najmniej dyskusyjnym"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Szef Kancelarii Prezydenta, Piotr Kownacki, uważa, że wprowadzanie Polski do strefy euro w sytuacji kryzysu na światowych rynkach finansowych jest pomysłem co "najmniej dyskusyjnym".
Piotr Kownacki, który był gościem Salonu Politycznego w Programie Trzecim Polskiego Radia, powiedział, że najwcześniejszą realną datą przyjęcia euro jest rok 2012. Zdaniem Kownackiego datę wejścia do strefy należy uzależnić przede wszystkim od kursu po jakim złotówka będzie wymieniana na europejską walutę.

Polityk powiedział, że prezydent Lech Kaczyński podczas jutrzejszego posiedzenia Rady Gabinetowej będzie oczekiwał od premiera dokładnej informacji na temat sytuacji instytucji finansowych w Polsce.
Ważnym tematem na posiedzeniu Rady będzie też urealnienie budżetu oraz sprawa wejścia Polski do strefy Euro. Zdaniem Piotra Kownackiego, jeśli potwierdzą sie prognozy ekonomistów o spowolnieniu wzrostu gospodarczego w Polsce założenia budżetowe mogą okazać się zbyt optymistyczne, dlatego potrzebne mogą być pewne jego korekty.

Piotr Kownacki jest przekonany, że spór kompetencyjny między premierem i prezydentem o to kto ma reprezentować Polskę na zbliżającym się szczycie Unii Europejskiej nie powtórzy się. Jak zapowiedział, w tym tygodniu prezydent powinien podjąć decyzję o tym czy weźmie udział w szczycie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Kownacki

+18 / -25

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

less (gość)  •

Mysle ze Kownacki to typowy Pisior brak mu wyobrazni i jeszcze czesto mija sie z prawda

odpowiedzi (0)

skomentuj