Menu Region

Czabański pokieruje radiem tylko do 15 listopada?

Czabański pokieruje radiem tylko do 15 listopada?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sebastian Kucharski

Prześlij Drukuj
Adam Hromiak, szef rady nadzorczej Polskiego Radia, przypuszcza, że na kolejnym posiedzeniu rady może się udać zmienić regulamin. To może oznaczać, że Czabański będzie szefem PR tylko do 15 listopada.
Prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański pozostaje na stanowisku. Rada nadzorcza miała w sobotę głosować nad zmianami w regulaminie, które umożliwiłyby zmniejszenie liczby głosów potrzebnych do zawieszenia członka zarządu. Jednak już po raz drugi na przeszkodzie stanęły wątpliwości prawne.

Chodzi o zapis, który mówi, że do zawieszenia członka zarządu wymagana jest kwalifikowana, a nie zwykła, większość głosów.
Adam Hromiak, szef rady nadzorczej, zaznacza, że na kolejnym posiedzeniu rady może się udać zmienić regulamin. Wówczas można by zagłosować nad zmianami. To może oznaczać, że Czabański będzie szefem Polskiego Radia tylko do 15 listopada.

Część rady chce zawieszenia lub odwołania Czabańskiego i wiceprezesa Jerzego Targalskiego z powodu ich konfliktu z dwoma pozostałymi członkami zarządu. Zarząd nie uzyskał też w tym roku absolutorium od ministra skarbu.

Na razie rada nadzorcza nie mogąc zawiesić prezesa, postanowiła skrytykować cały zarząd za słabe wyniki finansowe. - Wyniki wrześniowe wskazują, że radio ma ujemny wynik. Według prognoz do końca roku straty wyniosą ok. 20 mln zł. A zarząd nie wprowadza żadnych oszczędności - tłumaczy Hromiak.

Polskie Radio oficjalnie tłumaczy, że przyczyną tych problemów jest spadek wpływów z abonamentu w okresie od stycznia do października aż o 32 mln zł.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się