Menu Region

Waldemar Pawlak: W Polsce nie ma realnego kryzysu...

Waldemar Pawlak: W Polsce nie ma realnego kryzysu finansowego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że w Polsce nie ma realnego kryzysu finansowego. Gość "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia powiedział, że w przypadku naszego kraju obserwujemy jedynie pewne zagrożenia wynikające z zawirowań na rynkach światowych.
Waldemar Pawlak uważa, że jeśli polscy politycy i ekonomiści będą postępować rozsądnie, uda się uniknąć negatywnych skutków związanych z kryzysem finansowym. Minister gospodarki nie wykluczył rządowego wsparcia dla instytucji finansowych. Zastrzegł, że w przypadku udzielenia pomocy, skarb państwa powinien wziąć w zastaw akcje przedsiębiorstwa, któremu udziela pożyczki.

Waldemar Pawlak jest zdania, że choć przyjęcie przez nasz kraj unijnej waluty jest odległą perspektywą, już teraz należy rozpocząć działania mające ją wprowadzić. Minister gospodarki uważa, że obecnie można wprowadzić rozwiązania w zakresie rozliczeń międzywalutowych. Zdaniem Waldemara Pawlaka pozwoli to polskim przedsiębiorcom prowadzić rachunki w walutach wymienialnych oraz zmniejszy ryzyko kursowe.

Minister gospodarki jest zdania, iż w obecnym kryzysie własna waluta jest zabezpieczeniem, które chroni nasz kraj przed drenażem i wycofywaniem z Polski kapitału zagranicznego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

burak

+5 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

angelina-gdańsk (gość)  •

Post usunięty ze względu na złamnanie regulaminu forum.

odpowiedzi (0)

skomentuj