Menu Region

Działacze stoczniowych związków zawodowych pojadą do...

Działacze stoczniowych związków zawodowych pojadą do Brukseli

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sześć autokarów z działaczami stoczniowych związków zawodowych wyruszy dzisiaj do Brukseli. To już trzeci taki wyjazd w tym roku. Pracownicy stoczni pod budynkiem Komisji Europejskiej znowu będą demonstrować w obronie zagrożonego upadłością zakładu.
Mieczysław Jurek, szef zachodniopomorskiej "Solidarności" powiedział, że warto było jeździć do Brukseli, bo przynajmniej związkowcy dowiedzieli się, co tak naprawdę działo się z prywatyzacją stoczni. Rząd, jak podkreślił, nie informował stoczniowców o sytuacji.

Mieczysław Jurek zaznaczył, że mimo zapowiedzi premiera Tuska, zagraniczni szefowie rządów podczas ostatniego unijnego szczytu nie deklarowali pomocy dla stoczni. Poza tym stoczniowców bardzo zaniepokoiły słowa komisarz do spraw konkurencji Nellie Kroes, które - jego zdaniem - wskazują, że los załogi jest jej obojętny

Związkowcy mają przygotowaną petycję dla komisarz Kroes, nie będą jej jednak wręczać osobiście, tylko poprzez dyplomatów. Zdaniem Jurka stoczniowcy nie mają już o czym rozmawiać z panią komisarz.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się