Menu Region

Gwiazda "Teleexpressu" wraca na antenę Pulsu

Gwiazda "Teleexpressu" wraca na antenę Pulsu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sebastian Kucharski

1Komentarz Prześlij Drukuj
Wojciech Reszczyński, pierwszy prezenter "Teleexpressu" i "Wiadomości" w TVP 1, po kilku latach przerwy wraca do telewizji. Jego nowy program pojawi się w niszowej TV Puls.
"W dobrym towarzystwie", bo taki będzie tytuł jego cotygodniowego magazynu, Reszczyński ma rozmawiać z gośćmi m.in. na bieżące tematy polityczne. Program według zapowiedzi miał zadebiutować na antenie w ostatnią sobotę.

Jednak ostatecznie do tego nie doszło. - To był falstart. Program z przyczyn technicznych został przesunięty - przyznaje Wojciech Reszczyński. Dodaje, że widzowie Pulsu będą mogli go zobaczyć za tydzień lub dwa.

- To już mój czwarty powrót do Pulsu - mówi Reszczyński. - Tak się składa, że wracam za każdym razem, kiedy stacja przeżywa kłopoty. Pewnie dlatego, że nie mam zbyt wygórowanych żądań finansowych - żartuje. Reszczyński jest wiceszefem Informacyjnej Agencji Radiowej

W lipcu stacja postanowiła zrezygnować z pasma informacyjnego i zwolniła ok. 120 osób. Jednak według zapisów koncesyjnych wciąż musi nadawać programy o charakterze informacyjno-publicystycznym.

Między innymi dlatego już we wrześniu w Pulsie w dni powszednie pojawił się Igor Janke i "Wydarzenia dnia". Teraz w każdą sobotę ma publicystykę ma wzmacniać program Reszczyńskiego.

W każdym wydaniu "W dobrym towarzystwie" będzie pojawiało się dwóch zaproszonych gości (m.in. polityków) oraz trzech stałych komentatorów. Nazwisk tych ostatnich Reszczyński nie chce na razie podać.

- Mam krótką listę osób o stałych poglądach. Będą to ludzie nie tak często zapraszani do tego typu programów, dzięki temu treść ich komentarzy będzie dla widzów nowością - podkreśla Reszczyński.

Dziś ten dawny dziennikarz telewizyjny jest wiceszefem Informacyjnej Agencji Radiowej. Po odejściu z TVP założył w 1992 r. Radio Wawa, którego został pierwszym prezesem. W zeszłym roku przygotował cykl 50 dokumentów dla stacji TVP Historia.

- Dziwię się, że do dziś wiele osób pamięta mnie z "Teleexpressu", chociaż pracowałem tam kilkanaście lat temu przez półtora roku - śmieje się Reszczyński.Reszczyński jest wiceszefem Informacyjnej Agencji Radiowej
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Ciekawe...

+18 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Maciej Z. (gość)  •

Nie mogę się doczekać! Program pana Reszczyńskiego będzie z pewnością wysokiej klasy. Jestem właśnie po lekturze "Byłem dzienikarzem" pana Wojciecha. Ciekawa i wartościowa postać!

odpowiedzi (0)

skomentuj