Menu Region

Prognoza pogody na 20 i 21 kwietnia

Prognoza pogody na 20 i 21 kwietnia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy niż z ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi, Alpami i Bałtykiem, jedynie krańce północno-wschodnie kontynentu znajdą się w zasięgu słabego wyżu znad Rosji. Polska będzie pod wpływem wspomnianego niżu, w tej samej polarno-morskiej masie powietrza.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 982 hPa i będzie rosło.

W piątek zachmurzenie umiarkowane lub duże, przed południem w południowo-zachodniej połowie kraju miejscami rozpogodzenia. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do bardzo słabej. Okresami, zwłaszcza po południu opady deszczu. W południowej połowie kraju po południu miejscami burze, podczas których może spaść około 10 mm deszczu.
Temperatura maksymalna od 14 st. na północnym wschodzie do 18 st. w centrum i 20 st. na południowym zachodzie. W dolinach górskich od 14 st. do 17 st., a nad samym morzem od 9 st. do 13 st. Wiatr słaby, w rejonach burz dość silny i porywisty, z kierunków południowych. Nad morzem w dzień wiatr skręci na północny.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe lub umiarkowane, jedynie na zachodzie i południu Polski miejscami zachmurzenie duże i możliwe opady deszczu. Zamglenia lub mgły ograniczające widzialność do słabej lub bardzo słabej. Temperatura minimalna na północy Polski i w dolinach górskich od 3°C do 5°C, na pozostałym obszarze kraju od 5 st. do 7 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków wschodnich i południowych.

W sobotę w dzień zachmurzenie umiarkowane lub duże, przed południem miejscami, zwłaszcza w centrum i na północnym wschodzie Polski, rozpogodzenia. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do bardzo słabej. Okresami, zwłaszcza po południu, opady deszczu. Po południu miejscami burze. Na zachodzie i południu Polski prognozowana wysokość opadów deszczu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 15 st. na zachodzie do 20 st. w centrum i na wschodzie. W dolinach górskich od 14 st. do 17 st., a nad morzem od 10 st. do 14 st. Wiatr słaby, zmienny. W rejonach burz wiatr dość silny i porywisty.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby, w czasie burzy silniejszy i porywisty, południowy. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr słaby, zmienny. W sobotę w dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. W drugiej połowie dnia przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby, w czasie burzy silniejszy i porywisty, południowy.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się