Menu Region

W Duisburgu otwarto największy meczet w Niemczech

W Duisburgu otwarto największy meczet w Niemczech

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Duisburgu, w zachodnich Niemczech, otwarty został największy w tym kraju meczet. W odróżnieniu od innych niemieckich miast uroczystościom otwarcia nie towarzyszyły protesty mieszkańców i środowisk prawicowych.
Wybudowany w ciągu trzech i pół roku meczet w Duisburgu może pomieścić 1200 osób. Jego minaret ma 35 metrów wysokości. Nie będzie jednak słychać z niego nawoływań muezina. Miejscowa gmina muzułmańska zrezygnowała z tradycyjnych pieśni, aby nie prowokować konfliktów z mieszkańcami dzielnicy.

Meczet stanął w dzielnicy Marxloh, zamieszkanej w jednej trzeciej przez cudzoziemców, przede wszystkim Turków.
Miejscowa społeczność od początku zaangażowana była w budowę świątyni. Między innymi z tego powodu otwarcie meczetu w Duisburgu nie budzi takich kontrowersji, jak ostatnio podobne projekty w Kolonii, czy Berlinie. Prawicowe środowiska w Kolonii zorganizowały we wrześniu Kongres Przeciwko Islamizacji w proteście przeciwko budowie meczetu w tym mieście.

Do powstrzymania budowy kolejnych muzułmańskich świątyń w Niemczech wezwał niedawno znany niemiecki pisarz żydowskiego pochodzenia Ralph Giordano. W Niemczech, w których działa dwa i pół tysiąca meczetów, planuje się wybudowanie prawie 200 kolejnych.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się