Menu Region

Włochy: Zapobiegliwy lekarz

Włochy: Zapobiegliwy lekarz

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W ciągu kilku dni pewien lekarz z południa Włoch wzbogacił się o kilka litrów oliwy z oliwek, gwoździe, śrubokręty oraz koszulę.
Doktor, prowadzący prywatną praktykę, od kilku przyjmuje zapłatę w naturze.

49-letni internista z okolic Salerno pod Neapolem zorientował się niedawno, że ludzie omijają jego gabinet, ponieważ nie stać ich na wizytę u lekarza. Ogłosił więc, że gotów jest brać zapłatę w postaci tego, co ktoś sam produkuje.

Powrót do handlu wymiennego przypadł do gustu miejscowej ludności. W poczekalni pojawili się objuczeni pacjenci. Hodowca drobiu z kurą pod pachą, producent oliwy z butelką tłuszczu, właściciel sklepu z artykułami żelaznymi z puszką gwoździ i śrubokrętem, krawiec z koszulą uszytą na miarę pana doktora.

Na razie koledzy po fachu nie wzięli z niego przykładu, ale zapowiadane przez włoski rząd cięcia w budżecie służby zdrowia mogą doprowadzić do tego, że zapłata w naturze stanie się normą w tym sektorze.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się