Menu Region

Premier wrócił ze szczytu ASEM

Premier wrócił ze szczytu ASEM

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Premier Donald Tusk wrócił do Polski z wizyty w Chinach. Szef rządu wylądował już na lotnisku w Gdańsku. W Chinach szef rządu brał udział w dwudniowym szczycie ASEM. W drodze powrotnej wylądował w Kazachstanie, gdzie spotkał się z premierem tego kraju Karimem Masimowem.
Problem kryzysu finansowego zdominował szczyt ASEM, który zakończył się w Pekinie. Ponad 40 przywódców z Azji i Europy zgodziło się co do tego, że rozwiązań należy szukać na poziomie globalnym. Premier Donald Tusk przed odlotem do Polski podkreślił, że mimo dzielących ich różnic, wszyscy uczestnicy szczytu zgodzili się co do konieczności pełnej współpracy.

Liderzy dużo uwag skierowali pod adresem Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
Ich zdaniem, jak relacjonował polski premier, powinien on bardziej się zaangażować w rozwiązywanie kryzysu. Donald Tusk powiedział, że pojawiły się postulaty, aby MFW udzielał bezpośredniej pomocy wszystkim krajom, które wpadły w finansowe kłopoty, jeśli one sobie tego zażyczą. Jedna z konkluzji szczytu mówi także o reformie międzynarodowych instytucji finansowych.

Donald Tusk tłumaczył, że Polska nie odczuwa większych skutków kryzysu finansowego. Podkreślił jednak, że nie jesteśmy odizolowani i odbije się on rykoszetem także na naszym kraju.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się