Menu Region

Park miejski w Puławach zamknięty

Park miejski w Puławach zamknięty

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent Puław zakazał wstępu do miejskiego parku, gdzie w nocy znaleziono ponad 100 martwych wron, gawronów i kawek. Skwer został ogrodzony taśmą, a cały teren patrolują strażnicy miejscy. Informacje o zakazie wstępu wywieszono na słupach ogłoszeniowych i drzewach.
Jak powiedział Radiu Lublin rzecznik puławskiej policji młodszy aspirant Marcin Koper - decyzję o zamknięciu skweru prezydent Puław podjął w porozumieniu z lekarzem weterynarii. Zakaz wstępu będzie obowiązywał do czasu ogłoszenia wyników badań ptaków.

Dyrektor Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach Tadeusz Wijaszka uspokajał, że choć nie ma jeszcze ostatecznych wyników badań. to można wykluczyć ptasią grypę. W żołądkach padłych ptaków inspektorzy weterynarii znaleźli spore ilości kiełkującego ziarna pszenicy. Prawdopodobnie zwierzęta zatruły się środkami ochrony roślin.

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają badania padłych ptaków prowadzone w laboratorium Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się