Menu Region

Nadzwyczajne spotkanie prezydentów Rosji i Białorusi

Nadzwyczajne spotkanie prezydentów Rosji i Białorusi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Moskwie trwa nadzwyczajne spotkanie prezydentów Białorusi i Rosji. Doszło do niego na prośbę Aleksandra Łukaszenki.
Według białoruskiej agencji Biełta, rozmowy Łukaszenki z Dmitrijem Miedwiediewem związane są ze światowym kryzysem ekonomicznym, którego skutki zaczyna odczuwać Białoruś. Niezależni komentatorzy zwracają uwagę na ekspresowe tempo, w jakim doszło do spotkania prezydentów. Ich zdaniem, Łukaszenka mógł poczekać, bowiem na 3 listopada zaplanowano posiedzenie Rady Najwyższej Związku Białorusi i Rosji.

Tymczasem prezydenckie służby przekonują, że to typowa robocza wizyta, związana z kryzysem ekonomicznym. Aleksander Łukaszenka po wylądowaniu w Moskwie powiedział, że Białoruś z Rosją wiążą ścisłe stosunki ekonomiczno - finansowe i dlatego chce poznać stanowisko Kremla w sprawie przeciwdziałania skutkom kryzysu.

Niezależni komentatorzy podkreślają, że najważniejszym punktem spotkania będą rozmowy o współpracy ekonomicznej. Białorusini chcą jeszcze w tym roku dostać z Moskwy pożyczkę w wysokości 2 miliardów dolarów oraz zapewnienie o preferencyjnych cenach gazu ziemnego. Rosjanie natomiast liczą na przywileje w kupnie akcji prywatyzowanych białoruskich przedsiębiorstw i szybką decyzję Mińska o ustanowieniu wspólnej waluty.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się