Menu Region

Forum Polska w Tokio

Forum Polska w Tokio

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Tokio odbyła się czwarta konferencja Forum Polska. Tematem konferencji są zazwyczaj zagadnienia polityczne, gospodarcze, społeczne i kulturalne, dotyczące Polski.
W tym roku japońscy znawcy spraw polskich zastanawiali się nad rolą, jaką w historii i teraźniejszości odgrywa w naszym kraju Kościół katolicki. Mówiono między innymi o roli Kościoła w czasie rozbiorów, życiu religijnym w Polsce Ludowej, o osobie Jana Pawła II oraz o wpływie religii na polską muzykę współczesną.

Imprezą towarzyszącą była wystawa prac fotografika Takuya Tsukahary, przedstawiająca miejsca święte i pielgrzymki w Polsce. Autor zdjęć wygłosił również wykład na temat sacrum i tradycji pielgrzymowania. W konferencji udział wzięło 6 prelegentów oraz około 80 słuchaczy.

Konferencja Forum Polska organizowana jest co roku w ambasadzie polskiej w Tokio. Biorą w niej udział japońscy specjaliści od spraw polskich, głównie naukowcy, muzycy i biznesmeni.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się