Menu Region

Zmiana czasu a PKP

Zmiana czasu a PKP

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Dziś w nocy zmieniamy czas - z letniego na zimowy. O godzinie 3.00 cofamy wskazówki zegarów na godzinę 2.00. Z tego powodu dłużej będzie trwała podróż - na przykład pociągiem.
Jednak jak mówi Rzecznik PKP Przewozy Regionalne - Paweł Ney, takich pociągów będzie zaledwie kilkanaście w całej Polsce. 12 pociągów pospiesznych PKP Przewozy Regionalne dojedzie do pierwszej stacji, gdzie mają postój po godzinie trzeciej. Następnie po godzinnym postoju ruszą w dalszą drogę - już według czasu zimowego.

Jak przekonuje Paweł Ney, ten godzinny postój nie utrudni nikomu podróży. Ta praktyka ma już kilka lat. Dawniej koleje przygotowywały na ten dzień specjalny rozkład jazdy. Jednak praktyka pokazała, że to rozwiązanie nie sprawdzało się.

Do czasu letniego wrócimy w ostatnią niedzielę marca przyszłego roku. Zmiana czasu na letni ma na celu lepsze wykorzystanie światła dziennego i oszczędność energii. W całej Unii Europejskiej od 2000 roku czas letni zaczyna się w ostatnią niedzielę marca a kończy w ostatnią niedzielę października.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się