Menu Region

Włochy: Manifestacja antyrządowa

Włochy: Manifestacja antyrządowa

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Co najmniej milion osób ma wziąć udział w antyrządowej manifestacji, zorganizowanej w Rzymie przez opozycyjną partię demokratyczną pod hasłem "Ratujmy Włochy".
Jej lider, Walter Veltroni, który przegrał kwietniowe wybory parlamentarne, spodziewa się masowego udziału
wszystkich, którzy niezadowoleni są z rządów Silvio Berlusconiego.

Walter Veltroni ma nadzieję, że zapowiedziana już w czerwcu manifestacja przyciągnie zarówno zwolenników skrajnej lewicy, z którą partia demokratyczna rozstała się przed wyborami, jak i młodzież - szkolną i akademicką - protestującą w tych dniach przeciwko rządowej reformie oświaty.


Partia demokratyczna pragnie być wiodącą siłą opozycji, która ostatnio zaczęła się kruszyć w obliczu agresywnej polityki Silvio Berlusconiego. Premier stwierdził niedawno, że publiczne przejawy niezadowolenia są wyrazem braku odpowiedzialności za losy kraju w momencie światowego kryzysu finansowego.

Jednocześnie zagroził wysłaniem policji przeciwko protestującym studentom, a wzrost napięcia w kraju złożył na karb fałszywych doniesień prasowych. W swym przemówieniu Veltroni ma dopowiedzieć na te zarzuty, a także przedstawić program ratowania Włoch przed centroprawicą.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się