Menu Region

Olimpiada w czasach kryzysu

Olimpiada w czasach kryzysu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Wielka Brytania liczy, że organizacja Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku pozwoli tamtejszej gospodarce zwalczyć skutki kryzysu finansowego.
Według odpowiedzialnej za organizację igrzysk minister Tessy Jowel, której wypowiedź przytacza "The Times", dzięki imprezie tylko w samym w budownictwie powstanie 10 tysięcy nowych miejsc pracy. W sumie olimpiada ma bezpośrednio dać pracę ponad 50 tysiącom osób.

Jowel podkreśla na łamach gazety, że do budowy obiektów sportowych będą używane brytyjskie materiały budowlane, a dodatkowym zyskiem dla gospodarki jej kraju będą pieniądze, pozostawione przez trenujące na Wyspach reprezentacje.

Minister przyznaje jednak, że kryzys już utrudnił przygotowania do imprezy. Firmy, zajmujące się budową obiektów olimpijskich mają kłopoty z bieżącym finansowaniem, a rząd może być zmuszony do wyłożenia brakujących im pięciuset milionów funtów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się