Menu Region

Ostrołęka: Prezydent odznaczył pośmiertnie bohaterów walki o...

Ostrołęka: Prezydent odznaczył pośmiertnie bohaterów walki o niepodległość

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent Lech Kaczyński w Ostrołęce odznaczył pośmiertnie bohaterów walki o niepodległość, którzy po 1945 roku zostali zamordowani przez komunistyczne władze. Lech Kaczyński wziął udział w uroczystości odsłonięcia pomnika "Poległych i Pomordowanych przez Komunistów latach 1944-1954".
Prezydent wyjaśniał, że ta uroczystość to hołd oddany ludziom tak zwanej drugiej konspiracji. Podkreślał, że bohaterowie tamtych lat walczyli w beznadziejnej sytuacji dając świadectwo, iż system komunistyczny jest Polsce narzucony.

Uroczystości odsłonięcia pomnika poprzedziła msza święta w intencji pomordowanych przez komunistów. Podczas homilii biskup Stanisław Stefanek podkreślał, tragiczną drogę tych, którzy nie chcieli podporządkować się totalitarnemu systemowi. Dodawał, że ludzi tych uważano za straconych, podważano sens ich działań, ale to właśnie oni zbudowali podwaliny pod nasze życie w pokoju.

Z rąk prezydenta ordery odebrali potomkowie pomordowanych przez komunistów. W imieniu ojca odznaczenie odebrało rodzeństwo Maria Rękawek i Maciej Chojecki. Oboje nie kryli wzruszenia i dumy.
Mieszkańcy Ostrołęki, podkreślali, że ta długo oczekiwana uroczystość była bardzo potrzebna. W uroczystości odsłonięcia pomnika i wręczenia odznaczeń wzięło udział kilka tysięcy mieszkańców miasta.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się