Menu Region

Naciągacz z listem od Jana Pawła II

Naciągacz z listem od Jana Pawła II

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

James Bone "The Times"

Prześlij Drukuj
Znała go śmietanka Hollywood, politycy i bankierzy. On sam powoływał się na znajomości w Watykanie, a nawet posługiwał się sfałszowanym listem od Jana Pawła II. Pomagało mu to w oszukańczych machinacjach. Do czasu.
Sąd w Nowym Jorku skazał w czwartek wieczorem na cztery i pół roku więzienia Raffaella Follieriego, 30-letniego włoskiego playboya i byłego partnera gwiazdy Hollywood Anne Hathaway. Oszust naciągnął inwestorów na miliony dolarów. Pieniądze pozwalały mu żyć na królewskiej stopie.

Follieri przez całe cztery lata - do dnia aresztowania - spotykał się z Anne Hathaway, aktorką znaną z filmu "Diabeł ubiera się u Prady". Chwalił się, że jego znakomite koneksje w Watykanie pozwalają mu kupować po bardzo zaniżonych cenach należące do Kościoła nieruchomości.

Na wynajętym przez niego, pływającym po Adriatyku jachcie gościł kiedyś nawet kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych, republikanin John McCain. - Popełniłem liczne błędy. Myślałem jednak, że uda mi się kiedyś naprawić moje złe uczynki. Myliłem się, niestety - mówił Follieri przed nowojorskim sądem.

Uznano go za winnego licznych oszustw finansowych. Jednym z oszukanych jest należąca do potentata na rynku supermarketów Rona Burkle'a firma Yucaipa Cos. - Mam tylko nadzieję, że któregoś dnia wszyscy ci, których oszukałem, wybaczą mi - dodał wyraźnie skruszony Follieri.

Ogłaszając wyrok, sędzia John Koeltl oświadczył, iż skazany był wyjątkowo bezczelny, bo podawał się za przedstawiciela organizacji religijnej, a zdobyte pieniądze wydawał na luksusowe życie.

Sąd nakazał konfiskatę należących do Follieriego, a wycenianych na 2,44 mln dol., nieruchomości i rozważa zasądzenie odszkodowań na rzecz ofiar. - Oskarżonego czeka nie tylko więzienie, ale i ruina finansowa - mówił sędzia Koeltl.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się