Menu Region

Wrocław: Rozpoczęła się rozprawa o tymczasowy areszt dla...

Wrocław: Rozpoczęła się rozprawa o tymczasowy areszt dla Janusza W.

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
We wrocławskim sądzie rozpoczyna się rozprawa o tymczasowy areszt dla Janusza W. Były trener przed wejściem do budynku powiedział, że boi się, ale wierzy w niezależność sądu. Jest on podejrzany o ustawienie ośmiu meczów Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.
Prokuratorzy błyskawicznie złożyli wniosek o tymczasowe aresztowanie trenera, mimo, że mieli czas do 10.30 już rankiem sąd dostał wniosek . Śledczy swoje starania motywują obawą matactwa, czyli wpływania na innych świadków i podejrzanych w tej sprawie. Ustalili bowiem, że Janusz W. współdziałał z innymi osobami będącymi na wolności, m.in. z Ryszardem F. pseudonim Fryzjer - domniemanym szefem piłkarskiej mafii.

Janusz W. jest podejrzany o ustawienie 8 z 9 meczów prowadzonego przez siebie klubu Świt Nowy Dwór, który wiosną 2004 roku walczył o utrzymanie w pierwszej lidze. Na łapówki szkoleniowiec miał wydać ponad pół miliona złotych.

Dzisiaj także sąd zajmie się wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Krzysztofa P. - byłego obserwatora PZPN, także podejrzanego w tym śledztwie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się