Menu Region

Opozycyjne ugrupowanie Milinkiewicza nadal nielegalne na...

Opozycyjne ugrupowanie Milinkiewicza nadal nielegalne na Białorusi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ruch społeczny "O Wolność" założony przez lidera białoruskiej opozycji, Aleksandra Milinkiewicza wciąż działa nielegalnie. Od prawie roku opozycjoniści związani z Milinkiewiczem próbują uzyskać zgodę władz na rejestrację.
W tym czasie Ministerstwo Sprawiedliwości już trzykrotnie im odmówiło. Działacze Ruchu po raz czwarty złożyli wniosek o rejestrację. Tym razem zebranie założycielskie odbyło się w Mohylewie.

Odmowa rejestracji ruchu "O Wolność", zdaniem Aleksandra Milinkiewicza, narusza zasady demokratycznego państwa. Opozycyjny polityk powiedział Polskiemu Radiu, że nie zrezygnuje ze starań o zalegalizowanie swojej działalności społecznej i będzie zabiegał o to aż do skutku. Ruch społeczny "O Wolność" ma zajmować się obroną praw obywatelskich i propagowaniem demokratycznych zasad obowiązujących w Unii Europejskiej.

Według Milinkiewicza zastrzeżenia zgłaszane przez urzędników resortu sprawiedliwości są kuriozalne. Ostatnio odmówiono rejestracji, bowiem uznano, że Milinkiewicz i jego współpracownicy zajmują się działalnością polityczną, a Ruch "O Wolność" ma mieć charakter społeczny.

- Mam prawo zajmować się polityką, prowadzić działalność społeczną i jednocześnie być nauczycielem akademickim, na tym polega demokracja - powiedział białoruskiemu RadiuEuro opozycyjny polityk. Podobne kłopoty z rejestracją ma obywatelska inicjatywa "Horyzonty" Siergieja Kaliakina.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się