Menu Region

OPEC zdecydowało zmniejszyć wydobycie ropy naftowej

OPEC zdecydowało zmniejszyć wydobycie ropy naftowej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Członkowie Organizacji Państw Eksporterów Ropy postanowili na nadzwyczajnym posiedzeniu w Wiedniu zmniejszyć wydobycie tego surowca z dniem 1 listopada o półtora miliona baryłek dziennie. Powodem wiedeńskiego spotkania były obawy przed malejącym popytem na ropę w sytuacji kryzysu finansowego i recesji światowej gospodarki.
Minister Iranu powiedział, że większość członków kartelu proponowała zmniejszenie dostaw ropy o jeden milion baryłek dziennie. Iran żądał dwóch milionów baryłek.

Członkowie kartelu nie ukrywali zaniepokojenia z powodu narastającego kryzysu gospodarczego i spadającego popytu na ropę.

9 września na posiedzeniu OPEC w Wiedniu członkowie kartelu zapowiedzieli, że w ciągu najbliższych 40 dni zmniejszą limity wydobycia ropy o 520 tysięcy baryłek. Dzienny poziom wydobycia bez Indonezji i Iraku ustalono wówczas na 28,7 mln baryłek.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się