Menu Region

Pitera i Palikot są za ostrzejszą weryfikacją...

Pitera i Palikot są za ostrzejszą weryfikacją usprawiedliwień posłów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Posłowie PO Julia Pitera i Janusz Palikot opowiadają się za ostrzejszą weryfikacją usprawiedliwień poselskich. Posłowie Platformy złożyli propozycje zmian do regulaminu Sejmu.
Politycy podczas konferencji prasowej odnieśli się do ukarania przez komisję etyki posłów PiS, po analizie usprawiedliwień za ich nieobecność na głosowaniach.

Janusz Palikot zaznaczył, że proceder dostarczania nieprawdziwych zaświadczeń występuje w Sejmie od lat. Natomiast Julia Pitera podkreśliła, że w sprawie dostarczania nieprawdziwych usprawiedliwień parlamentarzyści nie powinni być traktowani łagodniej niż zwykli obywatele.

Julia Pitera opowiedziała się także za objęciem abolicją wszystkich posłów, którzy poświadczyli nieprawdę. Jednocześnie PO chce, by posłów z nieobecności na głosowaniu usprawiedliwiało jedynie zaświadczenie lekarskie, a sprawy losowe były odpowiednio udokumentowane. Politycy chcą także, by marszałek Sejmu był bezzwłocznie powiadamiany o wszelkich przypadkach naruszenia przepisów prawa przez posłów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się