Menu Region

Lwów bez polskich przewodników

Lwów bez polskich przewodników

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Rada Miejska Lwowa zabroniła przewodnikom z innych państw oprowadzać przyjeżdżające tam wycieczki. W mieście nikt nie ukrywa, że Ukraińcy chcą przedstawiać swoją wersję historii.
Dziennik "Kommersant" pisze, że deputowani przyznają, że chodzi o przypadki, gdy zagraniczni przewodnicy, szczególnie polscy, przedstawiali swoją wersję historii. Dyrektor Cmentarza Łyczakowskiego Ihor Hawryszkewycz podaje przykład przewodnika z Polski, który oprowadzając wycieczkę po jego terenie nazwał historyczne pamiątki polskimi. "Kiedy zwróciliśmy mu uwagę, odpowiedział, że to polski cmentarz i polska ziemia" - żali się "Kommersantowi" dyrektor.

Lwowskie firmy turystyczne pozytywnie przyjęły decyzję Rady Miejskiej. Ich zdaniem, pozwoli to zarobić więcej ukraińskim przewodnikom, a także - jak podkreślają - zapobiegnie przypadkom, gdy oprowadzający z Polski przedstawiali historię Ukrainy w swojej wersji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się