Menu Region

Czy Doda Elektroda zostanie patronką szkoły podstawowej?

Czy Doda Elektroda zostanie patronką szkoły podstawowej?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Dorota Kowalska

6Komentarzy Prześlij Drukuj
Zapytano uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w 17-tysięcznym Przasnyszu, kogo chciałyby za patrona szkoły. W cuglach wygrała Doda, zostawiając w tyle Jana Pawła II, Wisławę Szymborską i Lecha Wałęsę. Piosenkarka spędza sen z powiek dyrekcji, a pan Bronisław, przasnyszanin, wzrusza ramionami: - Nie chcieli Broniewskiego, to mają pasztet.
Miejscowy tygodnik napisał na pierwszej stronie: "Rozbieranie Dody na lekcji wychowawczej", a zaraz potem w miasteczku zaroiło się od dziennikarzy.

- A myśmy dzieciom przez dwa ostatnie lata przedstawiali sylwetki Kawalerów Orderu Uśmiechu, bo to oni w końcu zostali patronem naszej szkoły - wzdycha Arkadiusz Siejka, dyrektor "jedynki", i dodaje dla ścisłości, że referendum przeprowadzili dwa lata temu, ale wszyscy przypomnieli sobie o nim właśnie teraz - kilka dni przed uroczystością nadania szkole nowego patrona. I zamiast o Kawalerach jest o Dodzie - z kpiną. Zwłaszcza że dzieciaki nie zmieniły zdania.

- Nie jest tak źle - uspokajam rozdygotanego dyrektora. Ale dyrektor Siejka nie jest optymistą. Dwadzieścia lat temu, kiedy zorganizowano pracownikom Spółdzielni Kółek Rolniczych z Krzynowłogi Małej (sąsiednia gmina) wycieczkę na spektakl "Odprawa posłów greckich" do Teatru Dramatycznego w Warszawie, też zapowiadało się dobrze. Ale już na drugi dzień media donosiły o grupie panów, którzy zamiast na spektakl wstąpili do pobliskiej knajpki. Do sali teatralnej weszli w momencie, kiedy Gustaw Holoubek na środku sceny wznosił ręce i pytał: "Skąd przybywacie?". "Spółdzielnia Kółek Rolniczych Krzynowłoga Mała" - odpowiedzieli chórem. Mistrz zaniemówił, aktorzy buchnęli śmiechem, a oni zostali pośmiewiskiem Polski. A dziś ta Doda. O, przyjechała telewizja.

Ech, ten BroniewskiDo Przasnysza telewizja przyjeżdża rzadko, ostatnio kręcili tu film o Sebastianie Misiu, utalentowanym fotografiku. - To spokojne miasteczko - mówi burmistrz Waldemar Trochimiuk. Bezrobocie to 9 proc., średnia krajowa. Mają w mieście trzy spore zakłady pracy, dwie podstawówki, gimnazjum, dwa zespoły szkół średnich. Są trzy parafie i dwa klasztory. Ratusz i rynek trzeba odremontować.

- Młodzież i dzieci narzekają na brak atrakcji - przyznaje burmistrz. Nie ma tu bowiem basenu, lodowiska, nawet przyzwoitej kawiarni, a na zajęcia do Miejskiego Domu Kultury młodzi chodzą niechętnie. Za to Doda jest w każdym kiosku za niecałe 2 zł, bo kolorowe gazety muszą mieć w numerze chociażby jeden news o Rabczewskiej. - Ten wybór dzieci nawet mnie nie zdziwił - mówi burmistrz. - Doda to przecież społeczny fenomen - dodaje. Osobiście woli Skaldów, Czerwone Gitary, muzykę lat 60., ale o gustach się nie dyskutuje.

- Ale Dodę pan zna? - pytam. - Kto by jej nie znał? - uśmiecha się. Nawet na internetowej stronie telewizji CNN na liście najsłynniejszych Polaków obok Jana Pawła II, Kopernika i Wisławy Szymborskiej znalazła się Rabczewska: piosenkarka, jurorka w "Gwiazdy tańczą na lodzie" i królowa komercyjnych mediów. A komercja na dobre zadomowiła się w Przasnyszu. Od dwóch lat organizują tu nawet lokalny turniej "Tańca z gwiazdami", w którym występują miejscowi notable. Drugą edycję przy wypchanej po brzegi sali gimnastycznej wygrał sam burmistrz, tańcząc sambę do piosenki Marii Koterbskiej: "Bo mój chłopiec piłkę kopie". - To może trzeba było zostawić tę Dodę? - pytam.

1 3 »
5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

niech bedzie

+16 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

michał (gość)  •

nie rozumiem dlaczego Doda nie może byc patronka szkoły?A moze dzieci jeszcze na tym skorzystaja bo p.Dorota cos im zasponsoruje?Boze jakie to nasze społeczeństwo jest dretwe!Tyjko JPII lub inny "świety"moze zostać patronem?I od razu dodaje nie miałem zamiaru obrazić niczyich uczuć bo u nas jak tylko ktos napisze inaczej o np:JPIIto zaraz podnosi sie lament o obrazę uczuć.Ludzie wyluzujcie

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kretyn?

+26 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

3x3cu70r (gość)  •

Kretynem jest ten, kogo nie obchodzi zdanie innych, nawet dzieci. Bo po tym jak patrzą na pewne sprawy można się dowiedzieć, czy ich edukacja idzie w dobrym kierunku, jaki ma wpływ otoczenie itp. Chyba lepiej jest wiedzieć, jakie są naprawdę, niż udawać, że obchodzi ich Jan Paweł II lub nastawienie polityczne patrona, którego... władze szkoły wybiorą i tak zgodnie z własnymi preferencjami.

odpowiedzi (0)

skomentuj

------------------------

+23 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bx (gość)  •

Post usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Doda

+24 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ereta (gość)  •

W uzupełnieniu pytanie : jakim to wielkim komunistom był Ludwik Waryński? Jak on szkodził Polsce? Co to za znzwcy historii jego przeciwnicy? WSTYD.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Doda

+21 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ereta (gość)  •

Wynik referendu jest efektem promowania przez media, a szczególnie wpływowe telewizje różnych maści miernej rozrywkitypu: Big Broker, Idol, Gwiazdy tańczą na lodzie, Taniec z gwiazdami itp,itp. Poza tym przesadzono z pomnikomanią JP II w postaci pomników, szkół itp czego przykładem jest Kraków gdzie chcą kolejny pomnik JP II choć jest ich tam już 8! Czkawką odbija się też psychoza walki z KOMUNĄ czego przykładem jest np Żywiec gdzie ul Waryńskiego zamieniono na: ul Księdza Prałata Stanisława Słomki(trzeba było utworzyć dłuższą nazwę by tablice były bardziej imponujące i więcej kosztowały!!! Ot radosna twórczość nowych władz którym pod tym względem do pięt nie dorastają byli władcy PRL. Może zgłoszą to do modnej obecnie u nas Księgi Guinessa? Będzie to trendy.

odpowiedzi (0)

skomentuj