Menu Region

Sejm odrzucił PiS-owski projekt "dezubekizacji"

Sejm odrzucił PiS-owski projekt "dezubekizacji"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sejm odrzucił projekt ustawy autorstwa Prawa i Sprawiedliwości dotyczący "dezubekizacji". Wniosek o jego odrzucenie złożyły podczas wczorajszej debaty kluby PO oraz Lewicy. Za było 242 posłów, 168 głosowało przeciw, trzech posłów wstrzymało się od głosu.
PiS proponowało w projekcie by funkcjonariusze z lat 1957-1989 otrzymywali najniższe uposażenia emerytalne oraz by czasu służby przed 1957 roku w ogóle nie wliczano do emerytury.

Projekt PiS zakładał też ograniczenie pełnienia na 10 lat przez byłych oficerów służb PRL funkcji publicznych - z wyjątkiem funkcji pochodzących z wyborów powszechnych oraz "pracy dziennikarza nie polegającej na pełnieniu funkcji redaktora naczelnego". Wykazy funkcjonariuszy mają być publikowane przez IPN w Monitorze Polskim

Sejm zajmie się jeszcze ustawą o dezubekizacji autorstwa Platformy Obywatelskiej. Projekt PO ma objąć około 30 tysięcy osób, w tym członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się