Menu Region

Polska partia na Litwie walczy o miejsce w parlamencie

Polska partia na Litwie walczy o miejsce w parlamencie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W drugiej turze wyborów parlamentarnych na Litwie Akcja Wyborcza Polaków na Litwie ma szanse zdobyć cztery mandaty poselskie. Wybory odbędą się w najbliższą niedzielę, 26 października.
Na razie Polacy mają zapewniony jeden mandat poselski. Zdobył go lider AWPL Waldemar Tomaszewski. Kandydaci polskiej partii startują w jednomandatowych okręgach wileńsko-szyrwinckim, wileńsko-trockim, wileńsko-solecznickim w okręgu Nowej wilejki.

W pierwszej turze wyborów AWPL była o włos od przekroczenia pięcioprocentowego progu wyborczego - zdobyła 4,86 procent głosów. Lider AWPL Waldemar Tomaszewski obawia się jednak, że wyniki wyborów mogą być sfałszowane. Nie we wszystkich komisjach wyborczych AWPL ma swoich przedstawicieli. Tomaszewski uważa, że Polacy mają realne szanse wyłonienia 5-osobowej reprezentacji w nowym Sejmie.

AWPL apeluje do Polaków, aby w tych okręgach, w których nie kandydują polscy kandydaci, poparli kandydatów partii zdymisjonowanego Prezydenta Litwy Rolandasa Pakasa, z którymi Polacy zgodnie współpracują w samorządzie Wilna.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się