Menu Region

Złota i srebrna Chimera dla dziennika "Polska"

Złota i srebrna Chimera dla dziennika "Polska"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska
Prześlij Drukuj
Polska" wyróżniona w międzynarodowym Konkursie Projektowania Prasowego.
Jurorzy docenili nasz dodatek polityczny "Polska Wyborcza" i przyznali za niego Złotą Chimerę. Chimerę Srebrną dostaliśmy za infografiki. Doceniono naszą rekonstrukcję katastrofy lotniczej w Gibraltarze, w której zginął generał Władysław Sikorski, oraz infografikę pokazującą przebieg Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. W tej kategorii złota nie przyznano.

"Polska", która wystartowała przed rokiem, po raz pierwszy uczestniczyła w tym prestiżowym konkursie.
I od razu z sukcesem. Nagrodzony Złotą Chimerą dodatek "Polska Wyborcza" powstawał w najgorętszym dla nas okresie, tuż po starcie gazety w październiku 2007 i na kilka dni przed wyborami.

Pracowaliśmy wtedy niemal na okrągło. Godzinę po północy redakcja zamykała wydanie głównego grzbietu "Polski" i zabierała się za wydawanie dodatku wyborczego, który ukazywał się wtedy dzień po dniu. "Polskę Wyborczą" kończyliśmy składać ok. 5 rano, a nad nowym wydaniem zaczynaliśmy pracować już od 8.

Matt Brown, nasz dyrektor artystyczny, który zaprojektował ten dodatek, po trzech takich maratonach stwierdził, że nie opłaca mu się wracać na 3 godziny do domu. I spał na podłodze, a za poduszkę i materac służyły mu wcześniejsze wydania "Polski".

Jury tegorocznej edycji konkursu przewodniczył Mark Porter, dyrektor kreatywny londyńskiego dziennika "The Guardian" oraz konsultant do spraw designu.Wśród nagrodzonych tytułów znalazły się też m.in. "Rzeczpospolita", "Super Express", wydawnictwo Murator, oraz dwutygodnik "Party".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się