Menu Region

Japońscy przedsiębiorcy sami ustalą redukcję emisji...

Japońscy przedsiębiorcy sami ustalą redukcję emisji dwutlenku węgla

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Władze Japonii zdecydowały, że przedsiębiorcy z tego kraju będą samodzielnie ustalać poziom redukcji emisji dwutlenku węgla. Rządowy plan zakłada, że każdy producent sam ustali pułap, do którego zamierza ograniczyć wydzielanie gazu, a jeżeli mu się to nie uda, będzie musiał odkupić certyfikat emisji od producenta, który zdołał ograniczyć emisję.
Rząd nie będzie kontrolować czy przedsiębiorcy wywiązują się z własnych zobowiązań, ani nie nałoży kar na tych, którzy nie zredukują emisji gazu. Proces będzie monitorowała strona trzecia. Rząd zakłada dobrowolny udział przedsiębiorstw w działaniach na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla i do połowy grudnia czeka na zgłoszenia producentów, którzy zgodzą się współpracować. Krytycy tego rozwiązania uważają, że władze uległy naciskom świata biznesu.

Przyjęty plan redukcji emisji gazu nie doprowadzi do ograniczenia jego wydzielania i uniemożliwi Japonii wykupienie certyfikatów na emisję CO2 w innych krajach świata.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się