Menu Region

Kaczyński zamierza zadać precyzyjny cios PO

Kaczyński zamierza zadać precyzyjny cios PO

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Agata Kondzińska, Katarzyna Borowska

4Komentarze Prześlij Drukuj
Szef PiS pracuje nad programem partii, który ma odmienić i odświeżyć jej oblicze oraz doprowadzić do zwycięstwa w wyborach.
Dlatego w tym gorącym sejmowym tygodniu nie było go na Wiejskiej. Jego współpracownicy dostali informację, że do końca października jest nieobecny. Wyjechał i pracuje pod Warszawą.

- Prezes musi dopieścić program, ma do tego prawo jako szef partii - potwierdza Jarosław Zieliński, sekretarz generalny PiS.

- Nie chciał pracować w siedzibie partii przy Nowogrodzkiej, bo tam ciągle ktoś by mu przeszkadzał - mówi "Polsce" anonimowo jeden ze współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. - Wiem, że w pracy pomaga mu kilku ekspertów.

W PiS przygotowania do kongresu programowego wystartowały się tuż po wakacjach. Posłów pogrupowano w kilkanaście merytorycznych zespołów. Na przykład Marek Suski zajął się systemowymi rozwiązaniami w Skarbie Państwa, Krzysztof Tchórzewski w transporcie, Maks Kraczkowski odpowiada za gospodarkę, Paweł Kowal za sprawy zagraniczne, a Karol Karski za Unię Europejską.

Każdy z zespołów efekt swojej pracy miał przedstawić szefowi partii do października. - Założenia programowe są już gotowe, ale teraz trzeba je spiąć w jeden dokument i przełożyć na język naszego wyborcy - mówi nam jeden z posłów.

Szef PiS zdecydował się na napisanie od nowa programu swojej partii, aby wykorzystać w nim doświadczenia z dwóch lat swoich rządów. - Są nowe szanse, nowe wyzwania i nowe zagrożenia. Trzeba się do nich odnieść - zapowiadał niedawno Jarosław Zieliński.

Politycy partii mieli swoje największe osiągnięcia zaprezentować na jesiennym kongresie. Jednak jak się dowiedzieliśmy, przełożono go na początek przyszłego roku. W partii mówi się o końcu stycznia. - Przyczyny są czysto techniczne, mieliśmy kłopot ze znalezieniem odpowiedniej sali - mówi Adam Lipiński, wiceprezes PiS i jeden z najbardziej zaufanych ludzi Kaczyńskiego.

Sala ma pomieścić prawie półtora tysiąca osób. Dodatkowo sprawę skomplikowały listopadowe i grudniowe święta. - Zostało nam niewiele terminów, w których moglibyśmy zorganizować nasz kongres - przyznaje Zieliński. Nie chce zdradzić, gdzie ostatecznie spotkają się politycy. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to Kraków.

Styczniowy kongres i prezentacja programu partii rozpoczną kampanię wyborczą PiS do europarlamentu. Hasła głoszone przez polityków partii Kaczyńskiego mają przede wszystkim uderzyć w liberalną politykę Platformy Obywatelskiej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Nic nie pomoże

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Mela (gość)  •

Pis jest znienawidzoną partią. Bo nikt, na dłuższą metę, nie jest w stanie znieść pogardy, jaką mają do nas, buty, pychy i chamstwa. Czy nowy program coś pomoże? Wątpię, bo programów nikt nie czyta, tylko obserwuje bieżące zachowania polityków.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Willa w Klarysewie?

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tbgmbx (gość)  •

Jestem pewien, że Prezes Jarosław dopilnował wynajęcia przez PiS tej willi w kancelarii precydenta RP za ciężkie pieniądze.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nowy program

0 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ramona (gość)  •

Tomasz Lipiec opracował zasady finansowania kampanii wyborczej i sprawy systemowe w sporcie, Ziobro zasady eksterminacji opozycji, Piecha zasady zakupu ivabradyny, Gosiewski zasady stosowania zasad chrześcijańskich w życiu a sam Prezes zasady przyjmowania hołdów i całowania po rękach. Całościowy program okraśli również zasady organizowania obozów przystosowawczych dla wszystkich, którzy myślą inaczej niż sam Prezes. AMEN

odpowiedzi (0)

skomentuj

Gdzie ukrywa się teraz prezes Jarosław Kaczyński?

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Tulas (gość)  •

Czy redakcja uznał za wstydliwe podać, że eks-premier pracuje nad programem w podwarszawskiej willi w Klarysewie, formalnie jednej z rezydencji Prezydenta RP ?

odpowiedzi (0)

skomentuj