Menu Region

Kobiecy tenis - cyrk próżności [GALERIA]

Kobiecy tenis - cyrk próżności [GALERIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska
Prześlij Drukuj
Trenują ciężko i w pocie czoła walczą o zwycięstwo, ale wszystkie muszą jeszcze być piękne i dbać, by media o nich nie zapomniały. Kobiecy tenis to nie tylko sport i wielkie emocje, ale również walka o lukratywne kontrakty reklamowe, dzięki którym sportsmenki zdobywają popularność na całym świecie
1/7

Maria Sharapova

(© Nike materiały producenta)

  • Ana Ivanovic
  • Caroline Woźniacki
  • Urszula Radwańska
Wiktoria Azarenka zdążyła na własnej skórze odczuć, że pozycja liderki w rankingu najlepszych tenisistek świa- ta to czara pełna jadu. Jej poprzedniczki albo zmagały się z kontuzjami i chorobami, albo nie były w stanie zdobyć Wielkiego Szlema.
Kim Clijsters, Serena Williams i Ana Ivanović należą do pierwszej grupy, Karolina Woźniacka i Jelena Janković do drugiej, Dinara Safina zaś kwalifikuje się do obu.


Czytaj również: Radwańska kontra decybele Szarapowej [FILMY]


Jeśli jednak tenisistka uznawana za jedną z topowych na świecie cierpi z powodu kontuzji, to ból ten jest niczym w porównaniu z gniewem, jaki odczuwa się po niespodziewanie przegranym turnieju. I to niezależnie od tego czy jest Azarenką, Williams, Szarapową, czy Radwańską. Ale równie mocno może boleć albo cieszyć to, co się dzieje poza kortem.

Tenisistki ze światowego topu, jak piosenkarki i ludzie show-biznesu, bez przerwy znajdują się na świeczniku - nie tylko trenerów i kibiców, ale mediów, brukowców, światowej opinii publicznej. Są chwalone albo krytykowane, próbuje się je zdobywać i podglądać, albo nimi manipulować, chce się je promować, a jednocześnie na nich zarabiać.

Czytaj również: Rankingi WTA: Agnieszka Radwańska wciąż czwarta, Serena Williams dziewiąta

Weźmy siostry Williams, których epoka wprawdzie powoli odchodzi, ale wciąż wywołują one zainteresowanie paparazzich. W brukowcach ukazały się zdjęcia z plaży z Sereną Williams w dość kusym bikini. Brukowce kpiły, że tenisistka wciąż nie może zdobyć odpowiedniego rozmiaru majtek na swoje biodra.

Albo niedawna sprawa sióstr Radwańskich, które postanowiły zmienić trenera. Obie - Agnieszka i Urszula - zwolniły zajmującego się dotąd ich kondycją ojca, a na jego miejsce zatrudniły Chorwata Bornę Bikicia. Wynajęły mu eleganckie mieszkanie w Krakowie i zapewniały o jego talencie, chociaż Bikicia powszechnie uważano bardziej za podrywacza i manipulanta niż trenera. - Nikt związany z tenisem nie powie o nim dobrego słowa. To słaby trener i playboy żerujący na dziewczynach skonfliktowanych z ojcami. Ma kontrowersyjną przeszłość, ale oceńmy po wynikach - tak jeszcze kilka tygodni temu komentowano decyzję sióstr.

Czytaj również: Najgroźniejszą rywalką może być dla Agnieszki Radwańskiej... ona sama

Jeszcze wcześniej Agnieszka Radwańska zrezygnowała z usług trenerskich swego ojca, a na zawody zaczął z nią jeździć Tomasz Wiktorowski.

Niektórzy zastanawiają się, dlaczego w kobiecym tenisie coraz mniej miejsca dla starszych, utytułowanych trenerów. I odpowiadają, że dzisiejsze tenisistki na turniejach chcą się przede wszystkim pokazać w otoczeniu ciach, facetów, którzy mają na brzuchu kaloryfer.

Bo w kobiecym tenisie, jak w wielu innych sportach, umiejętności i talent liczą się tylko nieco bardziej niż umiejętność autopromocji. Zarabiasz miliony na korcie? [Majątek Agnieszki Radwanskiej szacuje się na ok 9 mln dol. - red.] W porządku, ale jak będzie o tobie głośniej, to będziesz zarabiać dwa razy tyle.

Przykład Karoliny Woźniackiej, duńskiej tenisistki polskiego pochodzenia, jest aż nadto wymowny. Wraz z golfistą Rorym McIlroyem stanowi ona jedną z najmłodszych - i najbogatszych - par sportowych. Karolina zarabia na kortach do 10 mln funtów rocznie i do niedawna była drugą najlepiej zarabiającą sportsmenką świata. On na polach golfowych - połowę tej sumy. Odkąd zaczął pokazywać się z Karoliną, stał się jednym z najmodniejszych i najpopularniejszych golfistów świata. Od czasu gdy poznali się w lipcu 2011 r. na widowni meczu bokserskiego, spędzają ze sobą tyle czasu, ile tylko mogą.
1 »
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się