Menu Region

W Poznaniu trwa Forum Szpitali Klinicznych

W Poznaniu trwa Forum Szpitali Klinicznych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Przez dwa dni dyrektorzy będą dyskutować między innymi o planowanym przekształceniu placówek w spółki prawa handlowego i kontraktowaniu specjalistycznych usług medycznych.
Dyrektorzy szpitali klinicznych podkreślają, że kierują specyficznymi placówkami - nie tylko leczą ciężko chorych pacjentów, ale też uczą przyszłych lekarzy. "My w pierwszym punkcie statutu mamy zapisaną dydaktykę. Jak włożyć ją w działalność spółki prawa handlowego?" - pytają. Pojawiły się też wątpliwości, czy prezes takiej spółki, który będzie musiał myśleć o wyniku finansowym, będzie wprowadzał w szpitalu drogie, ale jednocześnie najnowocześniejsze procedury medyczne.

Uczestnicy forum obawiają się także kryzysu finansowego. Jak powiedział jeden z dyrektorów - jeżeli z powodu kryzysu do Narodowego Funduszu Zdrowia będą wpływały mniejsze pieniądze, to szpitale nie będą mogły realizować zaplanowanych kontraktów.

Dyskusję o przekształceniach szpitali w spółki prawa handlowego zaplanowano na jutro.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się