Menu Region

Kraśko i Durczok lecą do USA na wybory

Kraśko i Durczok lecą do USA na wybory

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sebastian Kucharski

Prześlij Drukuj
Piotr Kraśko z TVP i Kamil Durczok z TVN będą relacjonować dla widzów swoich stacji wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych.
Amerykańskie wybory to wielkie polityczne widowisko, które ma przyciągnąć przed telewizory także Polaków.

Dlatego największe stacje wysyłają do Ameryki kilkunastoosobowe ekipy dziennikarskie, które na dwa tygodnie przed wyborami będą przedstawiać informacje z ostatnich dni kampanii wyborczych dwóch kandydatów - demokraty Baracka Obamy i republikanina Johna McCaina.

Medioznawca prof.
Maciej Mrozowski podkreśla, że stacje liczą, iż wybory to wydarzenie marketingowe, które przyciągnie przed telewizory widzów. - Nasze media otworzyły się na świat. Już wcześniej relacjonowały np. wybory prezydenckie we Francji - podkreśla Mrozowski.

W dniu wyborów, 4 listopada, jak i dzień później "Wiadomości" TVP będą nadawane ze stolicy USA Waszyngtonu. Podobnie jak "Fakty" TVN, które zaczną swoje amerykańskie wydanie już 2 listopada. Gospodarzami tych programów będą Piotr Kraśko i Kamil Durczok. Kraśko już wczoraj wyleciał do Stanów Zjednoczonych.

- Jeszcze przed wyborami chcemy pokazać widzom cały przekrój wydarzeń, który rozpoczął się wraz z kampanią obu kandydatów - tłumaczył "Polsce" tuż przed wyjazdem Piotr Kraśko. Jego pierwszy materiał widzowie zobaczą na antenie w przyszłym tygodniu. Relacje z USA będą przygotowywać także dziennikarze "Wiadomości" Joanna Wajda i Marcin Szczepański.

Redakcja "Faktów" TVN przygotowuje aż trzy wydania poświęcone amerykańskim wyborom. - Reporterzy "Faktów" zjadą Stany wzdłuż i wszerz, porozmawiają ze zwykłymi ludźmi, zapytają, co się stało z american dream, będą im towarzyszyć przy głosowaniu i pierwszych sondażach - zapowiada Kamil Durczok, szef "Faktów". W sumie do USA pojedzie 10-osobowy zespół dziennikarzy TVN.

Na nadawanie swojego głównego programu informacyjnego ze Stanów Zjednoczonych nie zdecydował się za to Polsat. Jednak specjalnie na to wydarzenie pojedzie tam dwóch dodatkowych dziennikarzy "Wydarzeń" - Tomasz Machała i Jan Mikruta.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się