Menu Region

Ostatnia szansa na tani samochód z salonu

Ostatnia szansa na tani samochód z salonu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Dominiak

1Komentarz Prześlij Drukuj
To może być ostatni dzwonek na zakup rekordowo taniego samochodu z salonu. Spadek sprzedaży i pogorszenie się sytuacji na rynkach finansowych zmuszają firmy produkujące auta do sporych obniżek cen.
Do wyprzedaży dopinguje też słaby złoty, bo producenci mają w zapasach auta zamawiane przy kursie euro rzędu 3,2-3,3 i teraz muszą szybko się ich pozbyć, żeby sprowadzić nowe, już droższe.
Praktycznie nie ma już koncernu, który nie wprowadziłby korekty w swoim cenniku. W tym tygodniu na taki ruch, jako jeden z ostatnich producentów, zdecydował się koreański SsangYong.

- Tniemy ceny mimo słabej złotówki, bo konkurencja jest ostra - mówi Aleksandra Granat z SsangYong Polska.
- Rozliczamy się w euro, ale ryzyko kursowe bierzemy na siebie. Klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych ze skokiem ceny walut - podkreśla Granat. Pierwsze efekty korekty cenników w salonach już widać.

- Po wrześniowych obniżkach cen ruch w naszych krakowskich salonach (Ford, Nissan i Suzuki) oraz liczba zamówień wyraźnie wzrosły - mówi Andrzej Trawka, dyrektor regionu małopolskiego Polskiej Grupy Dilerów kontrolującej ok. 2 proc. rynku sprzedaży nowych aut w Polsce.

- Ponieważ waluty wyraźnie ostatnio podrożały, a ceny samochodów zostały ustalone przy niskim kursie euro, wzrosła atrakcyjność zakupu nowego samochodu w porównaniu z zakupem używanego samochodu z importu - podkreśla Trawka.

Na tym nie koniec. - W najbliższych tygodniach możemy oczekiwać kolejnych obniżek cen samochodów w salonach - uważa Leszek Lerch, ekspert branży motoryzacyjnej z firmy Ernst & Young. - Dilerzy muszą pozbyć się aut, które zamawiali, gdy koniunktura była zdecydowanie lepsza - podkreśla Lerch.

1 »
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Fiat

+11 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

milton (gość)  •

Macie racje to najlepszy moment zeby miec dobre auto w niskeij cenie.W salonach Fiata nawet taniej do 19 procent

odpowiedzi (0)

skomentuj