Menu Region

Teoretyk Skorża i praktyk Urban

Teoretyk Skorża i praktyk Urban

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Bartosz Karcz, Piotr Wierzbicki

Prześlij Drukuj
Młody, zdolny, otwarty na wszelkie szkoleniowe nowiny, ma świetne podejście do piłkarzy. Takie zalety mogą wpisać w swoim CV dwaj trenerzy, którzy w niedzielę na stadionie przy ul. Łazienkowskiej zasiądą na trenerskich ławkach - Jan Urban i Maciej Skorża.
O ocenę obu szkoleniowców poprosiliśmy byłych selekcjonerów reprezentacji Polski: Jerzego Engela i Antoniego Piechniczka. Każdy z nich jednym tchem wymienił cytowane na początku artykułu zalety.

Na jakie różnice zwrócili uwagę? - Przede wszystkim obaj są przedstawicielami dwóch różnych szkół trenerskich - mówi Engel, który pracował zarówno w Wiśle, jak i Legii.

- Jeśli chodzi o Maćka, wszystkie szczeble trenerskiego wtajemniczenia przechodził w Polsce. Urban zaś licencję UEFA Pro [uprawniającą do prowadzenia zespołów w najwyższcyh klasach rozgrywkowych - red.] otrzymał w Hiszpanii - przypomina.

Zarówno były trener Białej Gwiazdy, który był o krok od awansu z Białą Gwiazdą do fazy grupowej Ligi Mistrzów, jak i Piechniczek zwracają uwagę na jedną prawidłowość.

- Jeśli chodzi o Skorżę, na jego korzyść działa z pewnością przygotowanie teoretyczne. Maciek nigdy nie był wielkim piłkarzem, ale spędził mnóstwo czasu nad książkami. Poza tym widać po nim, że cały czas uzupełnia swoją wiedzę - podkreśla Engel.

- Z pewnością procentuje praca Maćka w reprezentacji Polski w roli asystenta Pawła Janasa - dodaje Piechniczek.

- Na korzyść Urbana działa zaś ogromne doświadczenie zdobyte na boisku w roli piłkarza i to nie tylko w reprezentacji Polski, ale w silnej lidze hiszpańskiej - mówią zgodnie obaj.
I Engel, i Piechniczek nie szczędzą jednak krytyki grze zespołów prowadzonych przez Urbana i Skorżę.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się