Menu Region

Dariusz Tuzimek: Czuć napalm o poranku

Dariusz Tuzimek: Czuć napalm o poranku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Redaktor naczelny stacji nSport

Prześlij Drukuj
W moim ulubionym filmie "Czas Apokalipsy" amerykański pułkownik mówi do żołnierza, pokazując mu spalony las: "Czujesz to? To napalm. Uwielbiam zapach napalmu o poranku…".
Gdy ostatnio budzę się rano, coś mnie niepokoi. Po chwili już wiem: w powietrzu czuć napalm… To efekt kolejnych nalotów dywanowych na PZPN, a może nawet szerzej: na środowisko, bo np. taki Janusz Wójcik prominentnym działaczem związku nie jest, ale już jako instrument do skompromitowania tego związku nadaje się idealnie.

Wójcika można było aresztować w każdej chwili i to wielokrotnie. Za całokształt.
Listę zarzutów miałby dłuższą niż Dziadek Mróz brodę. Gdyby ktoś chciał zapytać, jak wygląda rak toczący polską piłkę, bez chwili wahania można wskazać na pana Janusza - to piłkarski Wujek Samo Zło.

Jest futbolowym abnegatem, styl ma grubiański, a uczciwość w głębokim poważaniu. Ale to, że trzeba go aresztować na tydzień przed wyborami, bo tak akurat wskazuje dobro śledztwa, to są - za przeproszeniem - opowieści z mchu i paproci.

Tym bardziej że to nie jest zwykłe zatrzymanie zbira, tylko spektakl, bo media podjechały pod dom Wójcika równo z policją. Potem faceta wiozą do Wrocławia przez cały dzień (chyba rowerem?).

A na miejscu czekają… media. Jest spektakl, jest atmosferka, ale czy na pewno chodzi tu o czyszczenie piłki? Wezwanie do prokuratury wrocławskiej Kręciny, Kolatora, Strejlaua, Koźmińskiego i Listkiewicza (ten akurat był, wyjątkowo, za granicą) też robi swoje. Publika jest rozgrzana.

Gawiedź stoi z otwartymi ustami i lada moment zacznie klaskać. Duża aktywność prokuratury (oczywiście niezależnej) w okresie wyborów prezesa PZPN jest, jak wiadomo, zupełnie przypadkowa. Rozprawa z siłami ciemności w polskiej piłce odbywa się przy użyciu metod Brudnego Harry'ego. Szkoda, że tylko tak można naprawiać polską piłkę. Mimo słuszności sprawy musi to budzić obrzydzenie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się