Menu Region

Rosja: "Kommiersant" o pomocy dla Gruzji

Rosja: "Kommiersant" o pomocy dla Gruzji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rosyjski dziennik "Kommiersant" pisze, że międzynarodowa konferencja darczyńców dla Gruzji zakończyła się sukcesem gruzińskich władz. - Bez względu na światowy kryzys finansowy Tbilisi w najbliższych trzech latach ma otrzymać ponad 4,5 miliarda dolarów pomocy zagranicznej - podkreśla gazeta.
Dodaje jednak, że mimo międzynarodowego wsparcia prezydentowi Micheilowi Saakaszwilemu może być trudno dalej zachować kontrolę w państwie.

"Kommiersant" pisze , że w Gruzji narasta społeczne niezadowolenie z działań rządu i głowy państwa. Jednym z przejawów tych nastrojów jest wzmożona aktywność gruzińskiej opozycji, która 7 listopada zamierza urządzić w Tbilisi masowy antyrządowy wiec.

Według rosyjskiej gazety nie jest wykluczone, że finansowa pomoc z Zachodu będzie wykorzystywana już przez nowy rząd w Gruzji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się