Janusz Palikot "jedynką" Zjednoczonej Lewicy w Lublinie

  Janusz Palikot "jedynką" Zjednoczonej Lewicy w Lublinie

  Sławomir Skomra

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Janusz Palikot.

  Janusz Palikot. ©Piotr Smolinski

  Poznaliśmy liderów list Zjednoczonej Lewicy, którą tworzą m.in. SLD i Twój Ruch. Lokomotywą z Lublina będzie Janusz Palikot, "jedynką" z okręgu 7 nie będzie za to Michał Kabaciński.
  Janusz Palikot.

  Janusz Palikot. ©Piotr Smolinski

  Niedawno lubelskie władze sojuszu rekomendowały, żeby "jedynką" z Lublina był poseł Jacek Czerniak, a liderem listy chełmskiej radny wojewódzki Riad Haidar.

  Partie jednak dogadały się inaczej. Lokomotywą wyborczą w Lublinie będzie poseł TR Janusz Palikot. Mieszkaniec Startego Miasta w ostatnich wyborach startował do Sejmu z Warszawy. Czerniak zajął drugie miejsce na liście.

  Janusz Palikot będzie o głosy konkurował m.in. z Joanną Muchą (jedynka Platformy Obywatelskiej), którą lider TR przed laty wprowadził do polityki.

  Nie zmieniono lidera w okręgu numer 7, ale na drugiej pozycji ma być poseł TR Michał Kabaciński.

  - To nie zesłanie. To okolice rodziny mojej mamy i mojej żony - mówi Kabaciński i przyznaje, że miał propozycje "jedynki", ale w innych województwach. Stanowczo to wykluczył.

  Możliwe też, że z Lublina wystartuje Izabella Sierakowska, była posłanka, przed laty jedna z twarzy polskiej lewicy.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (95)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dość kłamstw! To Żydzi mordowali Polaków!

  Pozdrawiam wszystkich chrześcijan i patriotów (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  W ostatnim czasie trwa zmasowany żydowski atak na Polskę. Powstają zakłamane i obrazoburcze filmy „Pokłosie” i „Ida”, które przedstawiają Polaków jako morderców. Do antypolskiej i antynarodowej...rozwiń całość

  W ostatnim czasie trwa zmasowany żydowski atak na Polskę. Powstają zakłamane i obrazoburcze filmy „Pokłosie” i „Ida”, które przedstawiają Polaków jako morderców. Do antypolskiej i antynarodowej narracji włączył się dyrektor FBI James Comey, który oskarża Polaków o kolaborację z nazistami przy Holokauście. Według słów amerykańskiego dygnitarza Polacy mordowali Żydów! A jaka była jednak prawda? To tak zwani Żydzi, odpowiedzialni są za masowe mordy Polaków, a nie odwrotnie. To Żydzi są mordercami, a na swoich rękach mają niewinną krew tysięcy polskich mężczyzn, kobiet i dzieci. Jak ujawniła gazeta „Maariv” żydowscy oficerowie służący w NKWD dla Rosjan przyznali się, że osobiście bestialsko wymordowali 12 tys. polskich oficerów w Katyniu. Józef Stalin osobiście wybierał oficerów, którzy mieli zabijać Polaków. Wraz z szefem NKWD, Żydem Ławrientijem Berią zaplanowali mord oficerów polskich i zdecydowali,że w większości zadanie to wykona grupa żydowskich oficerów z NKWD. Za morderstwa te byli odpowiedzialni Żydzi: major Joszua Sorokin, płk Aleksander Susłow , płk Samyun Tichonow.

  Przypomnieć należy niektóre zbrodnie żydowskie z czasów II wojny światowej między innymi ludobójstwo z 8 maja 1943 roku w Nalibokach, jakim było wymordowanie 250 mieszkańców polskich wsi przez partyzantów żydowskich i sowieckich. Do historii mordu dokonanego na Polakach przez Żydów i Rosjan przeszła również zbrodnia w Koniuchach, gdzie bez litości zamordowano polskich mieszkańców wsi – mężczyzn, kobiety i dzieci. Po wojnie Żydzi mocno udzielali się w komunistycznym UB torturując i mordując polskich bohaterów wojennych. Żydowscy zbrodniarze komunistyczni odpowiedzialni są za mordy 1650 Polaków w obozie w Świętochłowicach, gdzie prym w mordowaniu ludzi wiódł Żyd Salomon Morel i podlegli mu żydowscy kaci z UB. Żydowscy zbrodniarze odpowiedzialni są również za proces i morderstwo generała Fieldorfa Nila i rotmistrza Pileckiego, a także wielu innych polskich patriotów chowanych potem w bezimiennych grobach. Hołubiony dzisiaj i uwielbiany w obecnej III RP Żyd major Zygmunt Baumann otrzymał krzyż walecznych za łapanki i prześladowanie polskich patriotów, żołnierzy Armii Krajowej i NSZ. Baumann organizował też napady na bezbronne rodziny żołnierzy niepodległościowych. Czy ktoś osądził w Polsce tych żydowskich zbrodniarzy? Dlaczego Polacy nie kręcą filmów pokazujących prawdziwe oblicze Żydów i mordowanie przez nich bezbronnych Polaków? Żydzi mają na swoim koncie około 20 tysięcy niewinnie pomordowanych Polaków. Brakuje w naszej rodzimej kinematografii filmów o żydowskich mordach, a zamiast tego pluje się na groby polskich bohaterów z podziemia niepodległościowego. Polska nie powinna na to pozwalać. Mimo horroru i tragedii, jakie zafundowali naziści Żydom, to właśnie Żydzi stali się później prawdziwymi katami i mordercami, a nie Polacy. Nie dajmy się omamić żydowskiej propagandzie. Walczmy o prawdę i honor! Cześć i chwała polskim bohaterom!
  Pozdrawiam wszystkich chrześcijan i patriotówzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No i dostaliście głos na nie

  L58 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 7

  Na tego łachudrę co mówi co innego a co innego robi, nigdy głosu nie oddam niech każdy na lewicy o tym pamięta, jak był w PO to twierdził że walczy o sprawiedliwość, odszedł od Tuska aby tylko...rozwiń całość

  Na tego łachudrę co mówi co innego a co innego robi, nigdy głosu nie oddam niech każdy na lewicy o tym pamięta, jak był w PO to twierdził że walczy o sprawiedliwość, odszedł od Tuska aby tylko zabrać głosy lewicy ale popierał cały czas Tuska i PO, a robił przy tym taki szum jakby wojna miała wybuchnąć, to samo zrobi teraz z lewicą zniszczy ją razem z Milerem.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Głosując na Palikota, głosujesz na całą ferajnę pod egidą starego 69-letniego Leszka Millera.

  bart (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 7

  Nie dajcie się nabrać na tę niby "lewicę". To takie same szkodniki jak PSL i inne partie.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  numerek

  zombi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

  69 to bardzo intrygująca liczba.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  niedługo będzie wyglądał jak lider ZZ Top

  stefan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  tzn. jeden z dwóch gitarzystów

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zwracam się do wszystkich,którzy się tu wypowiadają.

  DORADCA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 7

  Zmiany które się zbliżają,po tych wyborach co były i tych wyborach co będą .....to bęðą dotyczyły również Was . Do tych ,co wypowiadają się tu za marne grosze : to judaszowe ,,srebrniki,,. Czy...rozwiń całość

  Zmiany które się zbliżają,po tych wyborach co były i tych wyborach co będą .....to bęðą dotyczyły również Was . Do tych ,co wypowiadają się tu za marne grosze : to judaszowe ,,srebrniki,,. Czy wiecie jak skończył Judasz ? A wstyd i hańba ,,po wsze czasy ,,za te przysłowiowe srebrniki będzie siedzieć w waszych sercach do końca waszych dni !!! Amen .zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To Kaczyński jest Judaszem?

  lesio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Dobrze, że zostałem oświecony bo miałem na niego głosować. Chociaż pewne podejrzenia już mam z powodu "mojego" lokalnego proboszcza, który nie chce płacić alimentów na swoje dzieci.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PiS ma swoją religię i swoich księży

  stefan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 9

  więc Twój słuszny ukryty apel ich nie dotyczy, a to właśnie do nich należy go stosować

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dlaczego Kabaciński brał ślub kościelny?

  kris (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

  Jeszcze taki młody, a już taki obłudny...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Palikot kiedyś chadzał na obiadki do Życińskiego

  filozof (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

  A dziś taki antyklerykał... Patron umarł, trzeba było zmienić opcję?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  s...qwiel lubelski

  przypadkowy gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

  ...a kto was opłaca za promocję tej patologii.... to się nazywa dziennikarski nierząd za pieniądze.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Palikot po przegranych wyborach stanie się ojcem założycielem Katolickiego Odrodzenia Polski

  kris (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 6

  A Kabaciński zostanie ministrantem, hehe

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  6 wrzesnia

  bobas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  idziemy wszyscy cioty zostają w domu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo