Menu Region

W Gdańsku nie będą produkowane statki

W Gdańsku nie będą produkowane statki

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Zdaniem byłego szefa Agencji Rozwoju Przemysłu Arkadiusza Krężela w razie upadku Stoczni Gdynia - w gdańskim zakładzie nie będą produkowane statki. W taki sposób ekspert odniósł się do apelu Komisji Europejskiej, która chce jak najszybciej otrzymać osobny plan restrukturyzacji dla stoczni w Gdańsku.
Arkadiusz Krężel uważa, że przygotowany plan ratunkowy przewidujący połączenie przedsiębiorstw jest najlepszym rozwiązaniem dla polskiego przemysłu stoczniowego, ponieważ sama Stocznia Gdańsk może zajmować się najwyżej produkcją konstrukcji stalowych.

Ekspert pozytywnie ocenia fakt przygotowywania przez ministerstwo skarbu strategii działania na wypadek odrzucenia przez Brukselę planów ratunkowych dla stoczni. Jego zdaniem musimy być przygotowani na każdą ewentualność - również na negatywną decyzję Komisji.

Resort skarbu zapewnił, że na apel Komisji Europejskiej odpowie jak najszybciej i prześle osobny plan restrukturyzacji dla stoczni w Gdańsku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się