Menu Region

CBŚ zatrzymało 10 członków gangu "Szkatuły"

CBŚ zatrzymało 10 członków gangu "Szkatuły"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 10 członków jednej z najgroźniejszych grup przestępczych o charakterze zbrojnym, kierowanej przez poszukiwanego listem gończym Rafała S. pseudonim "Szkatuła". Powiedział o tym Informacyjnej agencji Radiowej rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski.
W wyniku operacji CBŚ zatrzymało zarówno kapitanów, jak i tak zwanych "żołnierzy" tej grupy przestępczej. Są oni podejrzani między innymi o wymuszenia haraczy, produkcję, handel i przemyt narkotykowy na dużą skalę. Kolejne podejrzenia to czerpanie korzyści z nierządu oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Wśród zatrzymanych jest kobieta, która w grupie "Szkatuły" była odpowiedzialna za prowadzenie agencji towarzyskich na terenie Warszawy.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego skonfiskowali mienie o wartości około 200 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Jest to gotówka i samochody, należące do zatrzymanych.

Sprawę prowadzą i nadzorują prokuratorzy z Biura do Walki z Przestępczością Zorganizowaną Prokuratury Krajowej. Policja i prokuratura prowadzą czynności, mające na celu postawienie zarzutów i tymczasowe aresztowanie zatrzymanych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się