Menu Region

Napieralski: Państwo powinno gwarantować dostęp do służby...

Napieralski: Państwo powinno gwarantować dostęp do służby zdrowia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski wyraził obawę, że ustawa, mówiąca o komercjalizacji szpitali może doprowadzić je do przekształcenia w placówki, nastawione tylko na zysk. W opinii gościa "Sygnałów Dnia" to państwo powinno gwarantować dostęp do służby zdrowia.
Grzegorz Napieralski wyjaśnił, że wczorajsza decyzja o zagłosowaniu przeciwko komercjalizacji szpitali była podyktowana troską o polskiego pacjenta.

Zdaniem Grzegorza Napieralskiego, w pakiecie ustaw zdrowotnych zabrakło zastrzeżenia, że pacjent, który potrzebuje opieki medycznej, zawsze zostanie przyjęty do szpitala. Napieralski wyraził obawę, że na przekształceniu ZOZ-ów w spółki prawa handlowego stracą pacjenci. Jak zwrócił uwagę, szpitale mają przede wszystkim dbać o zdrowie pacjentów, a nie o finanse. Ma to szczególne znaczenie w obliczu globalnego kryzysu finansowego.

Wczoraj Sejm przyjął ustawę zakładającą obowiązkowe przekształcenie zakładów opieki zdrowotnej w spółki kapitałowe. Przeciwko ustawie opowiedziały się PiS i SLD.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się