Menu Region

Resorty edukacji i obrony zawężają współpracę

Resorty edukacji i obrony zawężają współpracę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ministerstwo Edukacji Narodowej podpisało porozumienie z resortem obrony narodowej o współpracy na rzecz promowania przedsięwzięć o charakterze patriotycznym i proobronnym.
Szefowa MEN, Katarzyna Hall, podkreśliła, że dzięki współpracy z MON-em będzie łatwiej promowac postawy obywatelskie wśród młodzieży gimnazjalnej. W programie gimnazjum pojawi się nowy przedmiot - edukacja dla bezpieczeństwa. Jego nauka będzie kontynuowana też w szkołach ponadgimnazjalnych, gdzie zastąpi przysposobienie obronne.

Minister obrony narodowej Bogdan Klich zaznaczył, że inicjatywa MENu wpisuje się w to, co obecnie dzieję się w armii. Chodzi oczywiście o zmiany, które mają doprowadzić do uzawodowienia naszego wojska.

Bogdan Klich podkreślił, że wspólnie z minister Katarzyną Hall podjął wyzwanie nauczenia młodych ludzi współczesnego patriotyzmu.

Ministrowie - podpisując porozumienie - zobowiązali się do działań na rzecz edukacji obywatelskiej, patriotycznej i proobronnej. Oba resorty będą między innymi popularyzować w szkołach świadomość historyczną i patriotyczno-obronną. Będą wspierać również programy uczące historii oręża polskiego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się