Menu Region

PiS-owski były minister zdrowia chce referendum

PiS-owski były minister zdrowia chce referendum

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Były minister zdrowia Zbigniew Religa opowiedział się za przeprowadzeniem referendum w sprawie reformy służby zdrowia. Poseł PiS rozmawiał w Pałacu Prezydenckim z Lechem Kaczyńskim na temat rządowego pakietu zdrowotnego.
Jak podkreślił, proponowane przez PO zapisy są anytreformą, która niczego w służbie zdrowia nie rozwiązuje. Zdaniem byłego ministra, przepisy proponowane przez rząd mogą wręcz doprowadzić do niebezpieczeństwa.

Zdaniem Zbigniewa Religi, przekształcenie szpitali w spółki prawa handlowego będzie oznaczało, że państwo przestaje być odpowiedzialne dla zdrowie. Komercjalizację Zbigniew Religa nazwał działaniem dla zysku. Jego zdaniem, szpitale będą broniły się przed braniem pacjentów, którzy są nieopłacalni.

Zbigniew Religa podkreślił, że swoje uwagi zgłasza nie jako poseł PiS, ale jako lekarz, który przez kilka lat zajął się systemem opieki zdrowotnej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się