Menu Region

10,5 mld euro od francuskiego rządu dla prywatnych banków

10,5 mld euro od francuskiego rządu dla prywatnych banków

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rząd francuski zdecydował się na udzielenie pomocy sześciu największym prywatnym bankom francuskim. Do końca roku otrzymają one z kasy państwa w sumie 10,5 miliarda euro.
Według rządu tylko takie kroki umożliwią bankom prawidłowe funkcjonowanie. Państwo nie będzie udziałowcem banków, lecz pomoże im w inny sposób, poprzez wypuszczenie specjalnych obligacji zadłużeniowych.

Nie wyklucza się podobnej pomocy w postaci identycznej wysokości także w przyszłym roku, o ile na światowych rynkach wciąż będzie utrzymywała sytuacja podobna do obecnej. Ze swej strony, w zamian za pomoc, rząd apeluje do banków o zaangażowanie się "etyczne i ekonomiczne" w zmianę polityki bankowej. Chodzi o zmniejszenie zbyt wysokich wynagrodzeń dla prezesów i kadry kierowniczej oraz o wysokość kredytów, udzielanych osobom prywatnym i przedsiębiorcom.

Bank Francji zapewnia, że sytuacja banków, które otrzymają pomoc, nie powinna wzbudzać zastrzeżeń - chodzi o pomoc w ich funkcjonowaniu. Na liście sześciu banków znalazły się dwa, które w ostatnich miesiącach były zamieszane w głośne skandale finansowe.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się