Menu Region

Górnośląscy celnicy ścigają za rafę koralową

Górnośląscy celnicy ścigają za rafę koralową

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Kolejny raz w tym roku śląscy celnicy udaremnili przemyt fragmentów rafy koralowej. Turyści wracający z urlopu w Egipcie próbowali wwieść do Polski sześć "pamiątkowych" okazów rafy.
Podczas kontroli służby celne wykorzystały sprzęt rentgenowski, który ułatwił wykrycie przemycanych przedmiotów. Podróżny, do którego należał bagaż, twierdził, że fragmenty rafy znalazł na plaży i po prostu schował do walizki.

Egipska rafa koralowa znajduje się na listach Konwencji Waszyngtońskiej, dotyczącej Handlu Dzikimi Zwierzętami i Roślinami Zagrożonymi Wyginięciem. Dokument uprawniający do przewozu tych okazów trudniej zdobyć niż paszport.

Mimo szeroko zakrojonej akcji informacyjnej na temat zakazu przewozu przez granicę zwierząt i roślin, amatorów tego rodzaju pamiątek nie brakuje. Z doświadczeń celników wynika, że najczęściej przepisy łamią beztroscy turyści, którzy chcą mieć egzotyczną pamiątkę z dalekich podróży.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się