Menu Region

Niezgoda buduje siłę piłkarzy CWKS Legia

Niezgoda buduje siłę piłkarzy CWKS Legia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maciej Stolarczyk

1Komentarz Prześlij Drukuj
To był ewenement nawet na skalę światową. Niedzielny mecz w piłkarskiej A klasie (siódma liga) pomiędzy CWKS Legią Warszawa a Ligowcem Warszawa (4:0) obejrzało 1,5 tys. widzów!
Skąd takie zainteresowanie? Wszystko przez niesławny konflikt kibiców z zarządem grającego w ekstraklasie KP Legia. W ramach protestu fani nie dopingują piłkarzy podczas meczów na stadionie przy Łazienkowskiej. - Wiadomo, że wielu kibiców chodzi na mecze głównie po to, by podopingować. Dzisiaj na obiekcie KP Legia tego nie znajdą. Uwagę skierowali więc na A-klasowy zespół CWKS - mówi Michał Wójcik ze Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.


Dwie drużyny piłkarskie o nazwie Legia powstały w Warszawie w wyniku oddzielenia się sekcji piłkarskiej od wielosekcyjnego Centralnego Wojskowego Klubu Sportowego. Po definitywnym rozstaniu w CWKS założono nową futbolową sekcję. Dla kibiców historyczny aspekt także ma duże znaczenie.
- CWKS posługuje się herbem Legii, który najbardziej zakorzenił się w historii naszego klubu. Ten, z którego korzysta KP, jest co prawda straszy, ale obowiązywał tylko przez rok - mówi Wójcik.

Co zrobią kibice, gdy przy jakiejś okazji dojdzie do meczu KP Legia przeciwko CWKS Legia? - Tego nie wiem, lecz to raczej odległa perspektywa - mówi Wójcik. Z powstałego zainteresowania wokół CWKS bodaj najbardziej cieszą się piłkarze i trenerzy tej niżej notowanej Legii.

- To, co działo się w niedzielę na stadionie, było niesamowite - mówi trener CWKS Zbigniew Walewski. - Nie potrafię nawet tego opisać. Trzeba przyjść na mecz i samemu to przeżyć - dodaje Walewski.
Faktycznie, na kameralnym obiekcie przy ulicy Obrońców Tobruku, gdzie CWKS rozgrywa swoje spotkania, fani potrafią stworzyć fantastyczną atmosferę.

- Publiczność to naprawdę nasz dwunasty zawodnik. Piłkarze wiedzą, że są ludzie, których interesują ich występy i podchodzą do piłki bardziej poważnie - mówi Walewski. Kibice starają się też materialnie wspierać ubogi CWKS. Niedawno ufundowali zawodnikom nowe stroje. - W planach mamy również przyznawanie nagrody finansowej dla zawodnika meczu - zdradza Wójcik.

Kibicowski potencjał Legii jest łakomym kąskiem dla klubów z okolic Warszawy występujących w wyższych ligach. Od pewnego czasu nieoficjalnie mówi się o możliwości fuzji CWKS z III-ligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Nazwa Legia miałaby przyciągnąć do tego miasteczka kibiców ze stolicy.

- Pojawiały się takie głosy, ale CWKS to warszawski klub i chociażby z tego względu przeniesienie go do Nowego Dworu Mazowieckiego jest nierealne - mówi prezes sekcji piłki nożnej CWKS Legia Janusz Dorosiewicz.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

..

+1 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Rubin (gość)  •

Zobacz Walter, co straciłes..

odpowiedzi (0)

skomentuj