Menu Region

Marek Pielach: Danuto, nie idź tą drogą!

Marek Pielach: Danuto, nie idź tą drogą!

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

dziennikarz działu opinie

Prześlij Drukuj
W końcu jest... Trzecia siła w polskiej polityce. Nie chodzi mi o skompromitowany SLD ani o wirtualną Polskę XXI. Mam na myśli roześmianą Danutę Hojarską i mruczącego pod wąsem Krzysztofa Filipka.
Byli posłowie Samoobrony doszli do wniosku, że "oni już byli", Andrzej Lepper też był i czas najwyższy, aby i ich dwoje zasmakowało prawdziwej władzy. Nie wiadomo, które z nich ma być prezydentem, a które premierem.

Wiadomo, że marsz na szczyty rozpoczną od założenia Związku Zawodowego Rolnictwa "Regiony". Przedsięwzięcie ma wielki rozmach, skoro Filipek porzucił dla niego karierę polskiego Janukowycza, a nawet oddał część nazwy swojej Partii Regionów.

Hojarska w rozmowie z "Polską" przekonuje co prawda, że oboje myślą tylko o niesprawiedliwych cenach skupu buraków, a nie o polityce, ale Andrzej Lepper na początku lat 90. też tak mówił, a potem został wicepremierem.

Ten przykład na pewno śni się po nocach naszemu egzotycznemu duetowi, więc czas najwyższy, aby ktoś im powiedział - Danuto Hojarska, Krzysztofie Filipku, nie idźcie tą drogą! Nawet Andrzej Lepper nie istnieje dziś w sondażach, a co dopiero Wy - jego byli przyboczni, ale bez tej opalenizny, bez tego poczucia humoru i bez takiej liczby wyroków.

Tę prostą prawdę zrozumiała choćby Renata Beger, która kończy studia, a w regionalnej telewizji w eleganckim fartuszku ubija kotlety mielone, pokazując, jak powinna wyglądać wzorowa polityczna emerytura.

Można oczywiście śmiać się z poczynań rozbitków po Samoobronie, ale jest w tej sytuacji i coś smutnego - typowo polskie przekonanie, że jak się już kompletnie nic nie potrafi, to można zostać tylko politykiem. Najsmutniejsze jest zaś to, że nie tylko Danuta Hojarska tak myśli.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się